Acasa Forumuri Forum Alege Scoala Impresii

Etichetat: 

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  marius.mircia acum 2 ani, 2 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

marius.mircia
    Participant

Si iată cum, cu pași timizi ne apropiem de finalul unui drum presărat de bucurii: bucuria descoperirii împreună cu elevii a frumuseții cuvântului, bucuria iubirii, bucuria cunoașterii, bucuria lucrului în echipă/familie, bucuria descoperirii/redescoperirii, bucuria unui zâmbet, bucuria unei îmbrățișări.
    Împreună am râs, ne-am jucat și am învățat.
    I-am întrebat pe copiii noștri, ce impresii și-au creat, care este impresia lor, în general despre Proiectul „Alege școala” acum , la final?
    Le-am văzut privirile oarecum nedumerite și am rectificat …întrebarea.
    Am repetat întrebarea fără a folosi „final”, iar ei s-au luminat.
    Chiar așa! E doar un nou început, sau o nouă continuare.
    În exprimarea copiilor nu am regăsit timpul trecut. Ei vorbeau la prezent și întrebau de viitor.
    „Doamna, este minunat! Ce vom mai face luna aceasta?”
    „Părinte, e interesant ce facem. Când mai megem într-o tabără?”
    „Aici mă descopăr și îmi fac prieteni. Suntem o mare familie. Următorul concurs este…?”
    „Mai vrem concursuri…Ne plac provocările !”
    Faptul că ei sunt motivați a reieșit din frumoasele rezultate obținute. Din tabără s-au întors cu 5 premii I, 3 premii II, 3 premii III și multe mențiuni.
    La ADS am avut premii în fiecare etapă. În ultima etapă au obținut premiul I, premiul III si mențiune.
    E minunat să poți să culegi astfel de bucurii, cele ale reușitei.
    Vă provocăm și pe voi, dragi colegi să ne împărtășiți din minunatele voastre trăiri de-a lungul desfășurării acestui proiect. Vă dorim mult succes pe mai departe!
    Pe această cale, mulțumim tuturor acelora care au făcut ca acest proiect să existe!
    Cu ochii plini de zâmbete și cu bucurii în suflet noi vă spunem:
    Multumim!
    prof. Simona Perian de la CENTRUL PAROHIA RONAȚ , Timișoara

• Acest subiect a fost modificat acum 2 ani, 2 luni de  marius.mircia.
Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.